Exkurze v hasičárně

25.2.
Exkurze v hasičárně

V úterý 25.února děti ze školní družiny a paní ředitelka Iva Špičková s malým Jiříkem navštívily Jednotku sboru dobrovolných hasičů ve Varnsdorfu. Průvodci nám byli dva nadšení dobrovolní hasiči - pánové Jiří Sádlo a Rudolf Javorek. Hasičárnu jsme ,,prolezli" úplně všude. Viděli jsme, jak je připraveno hasičské auto k výjezdu a nakoukli jsme do šatny, kde mají hasiči svojí výstroj. Viděli jsme obleky i vybavení. Děti si vyzkoušely helmu. Nejvíce jsme se dozvěděli o hasičském autě a jeho vybavení. Pro děti krásný zážitek, za který děkujeme p. Jiřímu Suchardovi, který nám exkurzi zařídil a p. J.Sádlovi a R. Javorkovi za přínosný výklad.

Zahradníkův kvíz a zdravá svačinka

21.2.
Zahradníkův kvíz a zdravá svačinka

Zahradníkův kvíz jsme dnes pojali jako povídání o nemocech, úrazech a našich lékařích. Děti vyprávěly jaká zranění měly a jaká vyšetření postoupily. Před jarními prázdninami jsme se poučili o nástrahách, která na nás venku číhají a také o prevenci před nachlazením a chřipkou. Vyzkoušeli jsme si ke svačině udělat dva druhy těstovinových salátů plných vitamínů. Moc nám chutnali.

Turnaj deskových her (2.a 3.oddělení) - Mici Maki

20.2.
Turnaj deskových her (2.a 3.oddělení) - Mici Maki

Ve čtvrtek 20.února proběhl ve 2. a 3.oddělení školní družiny Turnaj deskových her a tentokrát se hrála hra MICI MAKI. Vše dopadlo takto:
1.místo - Viktorie Danatsko
2.místo - Rosťa Synek
3.místo - Marek Kováč
První tři výherci opět získali za svá umístění krásné hry.
Děkujeme Schrödingerovu institutu a Martinu Hoškovi za uspořádání tohoto turnaje.

Poslední bruslení

19.2.
Poslední bruslení

Ve středu 19.února byly děti ze školní družiny naposledy bruslit v tomto školním roce. Bruslení se jim velice líbilo. Veliké poděkování patří tatínkovi Romana Šmída, který dětem pomáhal s nasazováním bruslí. Děkujeme a těšíme se, že příští rok bruslení zopakujeme.

Družinový karneval

14.2.
Družinový karneval

V pátek 14.února se ve školní družině děti proměnily v princezny, kuchařky, superhrdiny, zvířátka, různá strašidla a jiné masky. Zmizely dokonce i paní vychovatelky i s asistentkami a objevily se zahradnice i se zahradníkem. Byl totiž DRUŽINOVÝ KARNEVAL. Nejdříve se naše maskované děti naobědvaly a poté šly do tělocvičny. Tam začala módní přehlídka, tanec a soutěž. Dětem i zahradnicím se ,,karnevalovat" líbilo.

Páté bruslení

12.2.
Páté bruslení

Ve středu 12.února jsme byli popáté bruslit.

Narozeniny Kristýnky Šmidílkové

11.2.
Narozeniny Kristýnky Šmidílkové

V úterý 11.února jsme ve školní družině slavili Kristýnčiny narozeniny. Už je jí sedm let. Přejeme vše nejlepší.

Pexesový král

7.2.
Pexesový král

V pátek 7.února jsme ve školní družině zakončili týden plný her. Hráli jsme pexeso. A dopadlo to takto:
1.oddělení
1.místo - Martínek Knazovič
2.místo - Kubík Beran
3.místo - Majdalenka Brtinská
4.místo - Ondrášek Dohnal
5.místo - Lukášek Lehroch
2.oddělení
1.místo - Eliška Žampachová a Kubík Syrový
2.místo - Viktorka Kozmová
3.místo - Andrejka Košínová
3.oddělení
1.místo - Dominička Bartoníčková a Matýsek Salvetr
2.místo - Jiřík Kessler
3.místo - Vládík Martínek
Gratulujeme.

Gobití turnaj

6.2.
Gobití turnaj

Ve čtvrtek 6.února proběhl ve školní družině turnaj ve hře Gobit. Turnaj vedl Martin Hoško ze Schrödingerova institutu, který u nás každý čtvrtek vede kroužek deskových her. Děti z jeho kroužku hru už znaly a ostatní si ji rychle naučily. Hra je bavila a náramně si ji užily. A vše dopadlo takto:
1.místo - Pepa Šindelář
2.místo - Péťa Špička
3.místo - Martin Knazovič
Gratulujeme. První tři místa dostala krásnou deskovou hru.
Děkujeme Martinovi a Schrödingerovu institutu za krásně prožité odpoledne.

Čtvrté bruslení

5.2.
Čtvrté bruslení

Ve středu 5.února byly děti ze školní družiny počtvrté bruslit.

Poznej své tělo

3.2.
Poznej své tělo

V pondělí 3. února Jenda Štefaňák donesl do školy metr. Využili jsme toho a v rámci našeho plánu ,,Poznej své tělo" jsme změřili výšku dětí ve 2. a 3. oddělení školní družiny. Vytvořili jsme si tabulku rozdělenou po třídách a zjistili jsme, které děti svojí výškou převyšují paní vychovatelky.

Piškvorkový turnaj

30.1.
Piškvorkový turnaj

2.a 3.oddělení - Piškvorkový turnaj
Ve čtvrtek 30.ledna jsme ve školní družině měli turnaj v piškvorkách. Vše dopadlo takto:
1.místo - Maruška Chaloupecká, Viktorka Kozmová a Jiřík Kessler
2.místo - Kuba Syrový, Jenda Štefaňák a Andrejka Radová
3.místo - Kačka Janoušková, Milan Žižlavský a Matěj Salvetr
Gratulujeme.

Narozeniny Viky Kolouškové

30.1.
Narozeniny Viky Kolouškové

Viktorka Koloušková slavila své narozeniny. Vše nejlepší.

Fotografie naleznete ve fotogalerii třetího oddělení.

Třetí bruslení

29.1.
Třetí bruslení

Ve středu 29.ledna byly děti ze školní družiny potřetí bruslit. Náramně si to na bruslích užívají.

Krmení zvířátek

28.1.
Krmení zvířátek

I přes nepřízeň počasí dnes děti ze školní družiny (Marek Kováč, Tadeáš Purkar a Matěj Salvetr) naplnily ptačí budky na školní zahradě slunečnicovými semínky, veverkám do domečku nasypaly různé ořechy a na keříky navěsily jablka pro srnky.

Malý, velký kamarád - oblékání po spinkání

28.1.
Malý, velký kamarád - oblékání po spinkání

V úterý 28.ledna pomáhaly děti ze školní družiny svým kamarádům ze školky s oblékáním po spinkání.

Fotografie naleznete ve fotogalerii šklní družiny.

123...........................31

únor 2020
Zvonění
Právě probíhá: přestávka