Budeme v družině rušit sladké šťávy, sirupy a odměny v podobě bonbonů a ostatních sladkostí. Do pitného režimu dětí zařadíme hlavně vodu ochucenou ovocem či bylinkami (domácí limo) a čaje. Odměny v podobě sladkostí a bonbonů bychom nahradili za zdravější, přesto chutné pamlsky. Například, sušené ovoce, které je svojí chutí také sladké, ale zdravější než bonbónky, ovoce atd. To samé by platilo i při společné oslavě narozenin či svátku dětí ve škole i v družince. Pokud by chtěl oslavenec pohostit své kamarády, tak pouze ovocem, zeleninou či zdravým mlsáním (sušené ovoce, ovocné tyčinky, křupinky,..). Rodičům rádi s přípravou pomůžeme (ovoce, zeleninu bychom rozkrájeli atd.). Prosíme rodiče a prarodiče o přebytky ze zahrádky (ovoce a zelenina). Děkujeme. Myslíme především na zdraví vašich dětí.