Již třetím rokem se zapojila školní družina do celorepublikového projektu, který se jmenuje „Noc s Andersenem.“  Cílem tohoto projektu je ukázat dětem, že číst  je veliké dobrodružství. V rodině, kde čtou rodiče, nemají děti  závažné problémy s vyjadřováním. Dne 2.dubna je  na celém světě Mezinárodní den dětské knihy, kterým se připomíná narození známého dánského pohádkáře. V knihovnách a nebo ve školách při této příležitosti děti spí a čtou. Poprvé naše děti hledaly po celé škole skřítky Knihovníčky a v loňské roce jsme tu měli dokonce i Harryho Pottera. Děti si tuto akci velice oblíbily.