náhled

Učíme se venku

aneb S jako sluníčko

V pátek 5. 10. se naši prvňáčci vydali učit ven.

Nejdříve je čekalo rozdělení do družstev. Každý si z pytlíčku vytáhl jeden ze čtyř druhů přírodnin. Tak vzniklo družstvo Kaštánků, Šišek, Zelených a Hnědých žaludů.

První hra se jmenovala Písmenkové domečky. Úkolem dětí bylo, co nejrychleji běžet k písmenku, které paní učitelka zavolala.

Po takovémto rozehřátí pokračovali žáčci (ve skupinkách) „zdobením“ jednotlivých písmenek přírodninami. Ti, kteří byli s prací hotovi dřív, vytvářeli přírodní obrázky začínající na určené písmenko. Vznikl tak třeba M motýl, P pařez nebo L les…

Po hodině „českého jazyka“ čekala děti netradiční „tělesná výchova“ zaměřená na rovnováhu.

Velkou legraci si děti užily při hledání těžiště. Měly za úkol pokládat klacík na různé části těla a snažit se, aby jim nespadl na zem. Komu se to dařilo, zkoušel při tom ještě udělat několik kroků. Při chůzi s klacíkem  na hlavě, na rameni nebo na natažené ruce jsme se opravdu hodně nasmáli.

Zkusili jsme si i dva artistické kousky, při kterých jsme si vzájemně pomáhali.

Po tělocviku si jedna skupinka vyzkoušela domino, jak jinak než z přírodnin. A druhá měla z klacíků složit trojúhelník.

Na konci vyučování nám odměnou byla nejen sladká jablíčka, ale i dobrá nálada, nové zážitky a třeba také to, že si některé věci budeme lépe pamatovat, protože jsme si je prožili.

Už se těšíme až zase vyrazíme na učení ven.

 

 

 

Základní škola a Mateřská škola Varnsdorf, Bratislavská 994, příspěvková organizace, telefon: +420 720 936 977, email: sekretariat@zsms-bratislavska.cz

©2013 | Powered on bubilegCMS v4.11L | Licence | Best in Mozilla Firefox Google Chrome