náhled

Jak konkrétně bychom se měli chránit? Postupovat jako při klasickém respiračním onemocnění, jako v aktuálním chřipkovém období: vyhýbat se těm, kdo jsou zjevně nemocní, dodržovat základní hygienická pravidla, používat dezinfekci, pokud jsme v kontaktu s lidmi, kteří akutními respiračními potížemi trpí, nezdržovat se v místech s vyšším počtem lidí, jedinci, kteří trpí respiračním onemocněním by měli dodržovat pravidla respirační hygieny - tj. při kýchání a kašlání řádně užívat, nejlépe jednorázové, kapesníky, při kašlání a kýchání si zakrývat ústa paží/rukávem, nikoliv rukou.

V případě kontaktu s nakaženým žádáme, abyste neprodleně informovali vedení školy.

 

KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE ÚSTECKÉHO KRAJE SE SÍDLEM V ÚSTÍ NAD LABEM

Informace o riziku nákazy coronavirem pro občany Ústeckého kraje, kteří se vrací z lyžařského zájezdu v Itálii.

Nulové riziko: cestování automobilem nebo českým autobusem s českými klienty. Pobyt v penzionu s výhradně českou klientelou a obsluhou. Využívání nízkokapacitních vleků a lanovek. V tomto případě není nutné kontaktovat lékaře nebo hygienickou stanici.

Mírné riziko: ubytování v hotelu s mezinárodní klientelou nebo obsluhou, využívání velkokapacitních lanovek, návštěva bazénu, restauračního zařízení či jiného místa s větším množstvím osob – cizinců. Objevení se příznaků infekčního onemocnění. V tomto případě kontaktujte svého lékaře nebo pracoviště naší hygienické stanice ve svém okrese.

MUDr. Lenka Šimůnková v.r. ředitelka KHS Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem

Základní škola a Mateřská škola Varnsdorf, Bratislavská 994, příspěvková organizace, telefon: +420 720 936 977, email: sekretariat@zsms-bratislavska.cz

©2013 | Powered on bubilegCMS v4.11L | Licence | Best in Mozilla Firefox Google Chrome