Ohlédnutí za měsícem květen

Vše, co jsme v květnu dělali
Header image

Začátek měsíce květen proběhl slavnostně. Do školky přijela paní policistka z krajské dopravní policie, aby předala odměnu Anetce Prášilové za umístění ve výtvarné soutěži „Zebra se za tebe nerozhlédne“. Dále pokračujeme v projektech „Čteníčko“ a „Zprávičky“. Svátek maminek jsme oslavili besídkou- Sluníčka ve své třídě a Hvězdičky na školní zahradě. S předškoláky jsme byli na jarním koncertě v ZUŠ, ostatní děti si vyslechly krátkou ukázku v MŠ. S Hvězdičkami jsme se vydali na nádraží, abychom si prohlídli putovní výstavu „Legiovlak“. Proběhl zápis do Mateřské školy. S paní fotografkou Kucovou jsme fotily třídy a letní balíčky. V Městském divadle se konala vernisáž výtvarné soutěže „Pět minut v Africe“, které se účastnili malíři z oddělení Hvězdiček. Gratulujeme vítězkám Anetce, Mišce a Sofince L. MŠ Zahrádka pořádala akci „Vstávej, semínko, holala!“, kde se starší děti dověděli o pěstování microgreens a zdravé stravě. Blíží se olympiáda Mateřských škol, atak s Hvězdičkami chodíme trénovat na hřiště ke sportovní hale. Květen byl také plný oslav, u Hvězdiček jsme slavili Aleška, Leontýnky a Jiříčka narozeniny a svátek Anetky a Alexe. U Sluníček slavili narozeniny Adélka, Dominik a Fanoušek, svátek měl také Filípek. A poslední informace na závěr května- stále se snažíme pro děti vylepšovat školkovou zahrádku a tak nám na ní přibyli noví kamarádi králíček a morčátka, nové houpačky a na chodníčky paní učitelky nakreslily různé atrakce.