Nové logo na výročí školy

Žáci a žákyně druhého ročníku oboru Grafický design se zapojili do projektu, kde dostali za úkol vytvořit logo, které bude sloužit k propagaci 185.výročí ZŠ a MŠ Bratislavská. Tři nejlepší práce byly slavnostně vyhodnoceny v prostorách ateliérů Grafického designu. Předávání se kromě ředitelů škol Ing. Bc. Petra Kotuliče a Mgr. Petra Šmída účastnili žáci základní školy a také naši žáci ze třídy 2GD. Všem, kteří se do projektu zapojili patří velké díky, nejvíce se však líbilo logo, které vytvořil Charlie Macků. Oslavy výročí, ke kterému žáci vytvářeli logo, se budou konat prvního června, symbolicky ke svátku dětí. V sídle ZŠ a MŠ Bratislavská proběhne celodenní slavnost s kulturním a sportovním zaměřením.

Informace

Vážení rodiče, prarodiče, děti a přátelé školy, rádi bychom Vám představili skvělou novinku. Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení (merch).

08.03.2024

2.A - Výtvarná výchova

Dnes si druháci v hodině výtvarné výchovy povídali o ročním období, které nám už pomalu klepe na dveře. Vytvořili si tématické karty a na závěr se pomazlili s králíčky.
08.03.2024

1.A - Králíčci

V pátek 8. března 2024 se prvňáci podívali na video o zakrslých králících, zkusili si zapamatovat ty nejdůležitější informace a následně králíčky nakreslit v jarních barvách. Na závěr hodiny se každý prvňáček mohl na vlastní oči i ruce přesvědčit, jak takový králík vypadá a pomazlit se s ním.

Narozeniny paní hospodářky

Nikolka má narozeniny, my máme přání jediný .....

3.A - Výtvarná výchova

Ve čtvrtek 7.března se třeťáci zúčastnili celorepublikového projektu Hrdá škola a tentokrát to byl Den společného umění. Namalovali dva skupinové obrazy na téma - Naše škola.

Recitační soutěž

Dne 4.3.2024 proběhla recitační soutěž v DDM ve Varnsdorfu. Sice jsme nepostoupili do dalšího kola, protože konkurence byla veliká, ale paní učitelka nás pochválila za suverénní suprový výkon. Máme radost, že jsme se zúčastnili. Zdraví Kryštof Mejsnar ze 3.třídy a Rozárka Bejrová z 5.třídy.

5.A - Výuka s tablety

V hodině matematiky jsme procvičovali obvody a obsahy čtverce a obdélníku, v českém jazyce předpony s-,z-....a doplňování -ě- a -je- do slov.

3.A - Výtvarná výchova

Pexeso. Ve čtvrtek 29.února si třeťáci vyrobili krásná pexesa a potom si je i zahráli.