3.5.2024

5.A - Školní výlet

Výlet jsme zahájili expozicí v Českém Švýcarsku. Přešli jsme do sportovniho areálu, kde si děti zahrály minigolf, zakoupili nanuky a kolem poledne přecházeli do Lučního baru, kde jsme měli oběd v podobě opékání buřtů. Vrátili jsme se na náměstí, koupili zmrzlinu, obešli si okolí. A hurá domů.

Pálení čarodějnic

Malé i velké děti naší školy dnes představily své Rampušačky, které jsme společně k ohništi vyprovodili čarodějnickými básněmi a říkadly. Opékání buřtů bylo už jen třešničkou vydařeného dopoledne.

5.A - Kotlíková polévka

5. třída vařila kotlíkovou polévku. Každý si oškrábal a nakrájel bramboru. Někteří si i přidávali.

1.A - Vítání jara

V úterý 30. dubna se v 1. třídě vítalo jaro. Celé dopolední vyučování bylo tematicky zaměřené na oslavy pálení čarodějnic. Po opékání buřtů jsme četli pohádku a odpovídali na otázky. Na školních tabletech jsme si vyzkoušeli čarodějnický kvíz a celý den jsme zakončili přípravou kouzelného lektvaru. Kouzlům a lektvarům zdar!
26.4.2024

Zápis do 1.třídy 2024

Tabulka.
25.4.2024

Návštěva z Nagana

Ve čtvrtek 25.dubna nás navštívil kapitán zlatých hochů z Nagana Vladimír Růžička.
22.4.2024

Školní basketbalová liga

V pondělí 22.4. se žáci (1.-4. tříd) zúčastnili ŠBL na ZŠ Edisonově. Tento turnaj je základní částí postupu do celorepublikové Jr. NBA League 2024. Žáci vybojovali postup z 2. místa a tak je čeká v září další kolo. Zároveň se tento turnaj zařazuje do olympiády I. stupně ZŠ ve Vdf. Za zmínku stojí účast dvou žáčků z 1. třídy, kteří i přes svoji účast na takovém turnaji předvedli pěkný výkon.

Zápis - fotokoutek

Zápis do 1.třídy 2024

Měsíc duben je ve znamení zápisů dětí do prvních tříd. Nástup do první třídy je jednou z nejdůležitějších událostí dětského věku a také první velkou zkouškou dítěte. Většina prvňáčků se už na školu velmi těší. Při zápisu děti recitovaly básničky, poznávaly geometrické tvary a barvy, ukazovaly, co všechno již umí. Po splnění zápisu si pak domů odnesly drobné dárečky jako památku na tento den. Slavnostní chvíle mají děti za sebou a za pár měsíců jim nastanou první „opravdové povinnosti“. Těšíme se na nové šikovné školáčky a na příjemnou spolupráci s rodiči.

Mc Donaldś Cup

Mladší žáci v Děčíně.