2.oddělení - Vánoční strom 2

Výtvarná výchova.

21.10.2024

2.oddělení - Králík

Dnes do družiny donesl Toník Gavura ukázat svého králíčka Čertíka.
18.10.2024

Francouzská republika

Tento týden jsme navštívili Francii. Paříž, město módy. Ochutnali croissanty. Pomocí šablony jsme namalovali Eiffelovu věž. Udělali přání pro maminky s levandulovým čajem. Znalosti o Francii jsme si zopakovali ve kvízu a pomocí správných odpovědí jsme vylezli na horu Mont Blanc.
17.10.2024

Petanque

Ve čtvrtek 17.října jsme si ve školní družině hráli na Francouze a zkusili jsme si petanque. A dopadlo to takto: 1.oddělení 1.místo - Kuba Jelínek a Viktorka Neuvirtová 2.místo - Anežka Deszkásová a Aleš Pretsch 3.místo - Lukáš Hevera a Leontýnka Bilá 2.oddělení 1. Martin Koubek 2. Maruška Schirhalová 3. Viky Krauzová 1. Tonička Brtinská a Matěj Maštrla 2. Maruška Křikavová a Štěpánek Hamerník 3. Julinka Neuvirtová a Tonda Gavura 3.oddělení 1. Vítek Valeš 2. Jára Karallo 3. Sofinka Hartychová Gratulujeme.
15.10.2024

Záložka do knihy spojuje školy - mezinárodní projekt

Již poněkolikáté jsme se zúčastnili zajímavého projektu, který dětem připomíná, že je krásné číst knihy. Děti ze školní družiny vyrobily záložky do knížek. Poté jsme je poslali dětem na Slovensko. V letošním roce jsme propojeni se Základnou školou ve městě Lieskovec. Téma je: Od mravence po velrybu. My jsme přidali i naše celoroční téma Cestujeme po Evropě. Těšíme se na záložky, které nám ze Slovenska přijdou.
11.10.2024

Belgické království

Tento týden jsme s dětmi ve školní družině navštívili Belgii. Povídali jsme si o památkách, ochutnali jsme pralinky, zkusili udělat papírové diamanty a pak je hledali při hře. Dále bylo povídání o Výru velikém a belgickém školském systému. Důležité bylo i povídání o hranolkách a vaflích.
10.10.2024

Ukázka výcviku psů

Ve čtvrtek 10.října nás navštívili pejskové z Kynologického klubu Varnsdorf. Předvedli nám ukázku výcviku a výchovy psů. Děkujeme za krásné ukázky.
9.10.2024

72 hodin

Cílem projektu je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci, které se jim nelíbí. Naučit je spolupracovat a víc vnímat svět kolem sebe. My jsme v letošním roce měli krátké meditační cvičení, poslech meditační hudby, vytvoření nástěnky vděčnosti, povídání o domácích mazlíčcích, výrobu krmítka pro ptáčky, naplnili jsme krmítka na školní zahradě, hry na interaktivní tabuli a zkrášlili jsme okolí okolo sebe (vozík pro paní kuchařky a skříň na tašky).
9.10.2024

Drakiáda 2024

Ve středu 9.října jsme ve školní družině pouštěli draky. Počasí se umoudřilo, sluníčko krásně svítilo, vítr foukal a draci krásně létali. Děkujeme panu školníkovi za pomoc (opravoval, navazoval, rozmotával, ....).
8.10.2024

Zvířátka slaví

Vyrobili a namalovali jsme zvířátka do DDM do výtvarné soutěže Zvířátka slaví.
4.10.2024

1.oddělení - Fanda má svátek

Přejeme vše nejlepší a děkujeme za dobrý a chutný koláč.