Stávka

Vážení rodiče,
v pondělí 27.listopadu 2023 bude naše ZŠ a MŠ uzavřena, v provozu nebude ani školní družina. Naši zaměstnanci se připojují ke stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství. Školní jídelna je také ve stávce, proto nebudou na tento den obědy.
DDM Varnsdorf a ZS Regia a.s. Varnsdorf nabízejí programy pro děti v době stávky.
Věříme, že tuto situaci pochopíte a naše zaměstnance, kteří se rozhodli jednohlasně připojit ke stávce, podpoříte. Kolektiv ZŠ a MŠ Bratislavská
Header image

 

 

12.6.2024

2., 3., 4. a 5.třída - Výlet

Hrádek nad Nisou - Jezero Kristýna
Více
12.6.2024

1.A - Školní výlet

Ve středu 12. června putovali prvňáci po dinosauří cestě za pokladem. Ve svých týmech plnili celkem 10 úkolů a cestu k nim si hledali sami pomocí mapy a vyznačené trasy. Nakonec se podařilo splnit všechny dinosauří výzvy a doputovat k pokladu. Pak už jen stačilo si užít opékání buřtů, výbornou zmrzlinu a tvoření náramků a korálů. Děkujeme Pivovaru Kocour za poskytnutí přístřešku před krátkým deštěm a předem nachystané ohniště pro děti.
Více
7.6.2024

185. výročí školy ZŠ a MŠ Bratislavská 994

V sobotu 1.6.2024 proběhla oslava školy formou zábavného dne. Akce probíhala v prostorách školy, na hřišti, v tělocvičně a hlavní část byla situována na školní zahradu. Skvělá akce, kterou bohužel narušila až nepřízeň počasí. Od 9.00 do 15.00 to byla radost, později jsme byli nuceni akci ukončit, protrhla se oblaka a nebylo možné dále pokračovat. Obrovská škoda, protože jsme na odpolední část měli připraveno ještě řadu účinkujících, kteří již nedostali šanci vystoupit. A to přesto, že přípravě věnovali mnoho času a úsilí. Tímto se jim omlouváme. Jednalo se o Big Band ZUŠ Varnsdorf a Rumburk, Babča Stars Varnsdorf, zpěvačky Sestry Třetinovy, skupinu Dark Shade. Naštěstí naše děti prostor pro předvedení secvičených vystoupení dostaly, i když ne v podobě jakou jsme si představovali. Děkujeme skupinám Folková pohoda, Stars Varnsdorf a malým hasičům, kteří ještě stihli vystoupit. Velké díky dále náleží dalším podporovatelům, kterých bylo tolik, že zmínit všechny je nemožné a zmínit někoho, by bylo neslušné k ostatním. Rozhodně však musíme jmenovitě poděkovat těm lidem, firmám a organizacím, které přispěli finančně. A to: Josef Šusta – pivovar Kocour, Jan Rýdl-TOS, Marián Čapek-ELEKTRO, Miroslav Vohnout-Varnsdorfské uzeniny, Lukáš Bernas-Lužan, Dymník, manželé Gerhátovi-GEZ, Pizzeria Kristiano, Pizzeria Prishtina, Domov sv. Vincenta Dolní Podluží, Pneuservis Plha Varnsdorf, Josef Šusta ml.-bagrování, Štěpánka Bacharová, Jan Ruszó, Město Varnsdorf, Pavel Danko-DANKO FILM a zásadní pro nás byla taktéž pomoc rodičů žáků školy. Bez našich dětí a všech zaměstnanců školy by bylo nemyslitelné akci uskutečnit. Ještě jednou obrovský dík všem a naší škole na Bratislavské ulici do dalších let přeji mnoho úspěchů, šťastných dětí a spokojených rodičů. Mgr. Petr Šmíd – ředitel školy
Více
6.6.2024

5.A - Pracovní činnosti

Páťaci se o pracovních činnostech učili háčkování.
Více
6.6.2024

2.A - Výtvarná výchova

Včela medonosná.
Více
4.6.2024

Naše škola

Byli jsme v televizi.
Více
3.6.2024

Přehazovaná

V pondělí 3.6. proběhl turnaj v přehazované. Vybraní žáci 1.-3. tříd si zahráli žlutou verzi (klasická přehazovaná) a žáci 4.-5. tříd oranžovou verzi (podání se hází, míč se chytá, přihrává se prsty po vlastním nadhozu). Naše děti v celkovém součtu bodů skončily na 3. místě.
Více
1.6.2024

185 let - výročí školy

V sobotu 1.června 2024 jsme oslavili výročí naší školy, už je jí 185 let. Velkou slávu jsme přichystali pro naše děti, jejich rodiče, prarodiče, přátele školy a pro naše bývalé žáky. Byl připraven bohatý kulturní program. Nejdříve vystoupili Stars Varnsdorf se svým krásným programem. Poté začalo vystoupení našich dětí. Nejdříve vystoupila školní družina se svojí básničkou na téma oslavy. Poté zazpívaly děti ze sborečku krásné písničky a nakonec bylo divadelní představení o historii naší školy i s písničkami. Dopoledne nám k poslechu zahrála Folková pohoda. Pití nám zajistil Pivovar Kocour, jídlo Varnsdorfské uzeniny a škola měla Školní kavárnu a ve škole se točil trdelník. Ve škole byl pro děti přichystaný skákací hrad, dílničky, malování na obličej a basketbal v tělocvičně. Před školou byl pro děti přistaven bagr, se kterým mohly bagrovat štěrk. Po obědě měly přichystaný ,,útok“ Mladí hasiči Varnsdorf a dvě krásné písničky. Vše nám to pokazilo počasí a my jsme svůj program přesunuli do tělocvičny. Tam vystoupili naši nejmenší, děti ze školky. Poté se program chýlil ke konci. Děkujeme vše, kteří dorazili a těšíme se zase příště, snad s lepším počasím.
Více
31.5.2024

185 let - první reportáž

V pátek 31.května navštívil u příležitosti výročí naši školu Kardinál Dominik Duka. Prohlédl si prostory školy a děti pro něj měly připravené krátké vystoupení.
Více
30.5.2024

1.A - Etické dílny

Společně s Ludvíkem a Idou jsme si povídali o tom, jak se chovat bezpečně a jak si umět poradit i v nelehké situaci tak, aby se nám nic nestalo. Těšíme se zase příště!
Více