Vánoční dobrý skutek

Děkujeme všem, kteří byli součástí vánočního dobrého skutku a zapojili se do sbírky potravin pro lesní zvěř.
Kolektiv ZŠ a MŠ Bratislavská
Header image

 

27.11.2023

Stávkujeme

Více informací na facebooku školy.
Více
24.11.2023

1.A - Výtvarná výchova

Adventní věnec.
Více
23.11.2023

Stávka

Vážení rodiče, v pondělí 27.listopadu 2023 bude naše ZŠ a MŠ uzavřena, v provozu nebude ani školní družina. Naši zaměstnanci se připojují ke stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství. Školní jídelna je také ve stávce, proto nebudou na tento den obědy. DDM Varnsdorf a ZS Regia a.s. Varnsdorf nabízejí programy pro děti v době stávky. Věříme, že tuto situaci pochopíte a naše zaměstnance, kteří se rozhodli jednohlasně připojit ke stávce, podpoříte. Kolektiv ZŠ a MŠ Bratislavská
Více
23.11.2023

Informace ze ŠJ Edisonova

Vážené vedení města, ředitelé škol a rodiče. Dovolte mi vás informovat o tom, že dne 27. 11. 2023 se zaměstnanci ŠJ Edisonova Varnsdorf připojí ke stávce. Provoz celého zařízení bude uzavřen. Je nám líto, že to pro vás znamená možné problémy se zajištěním stravy pro své děti. Doufám, že naše důvody pochopíte. Důvodem stávky je zabránit: 1) Snížení výdajů na platy kuchařek 2) Snížení počtu zaměstnanců 3) Slučování některých pozic nepedagogických zaměstnanců 4) Přechod pod zřizovatele, kraje atd… Cílem stávky je zachovat provoz školní jídelny ve stávajících podmínkách, aby mohl být zajištěn provoz a nemusela být snižována nabídka podávaných pokrmů. Většina kuchařek pracuje za zaručenou mzdu a v případě snížení platu by jim muselo být dopláceno do této částky z jiných nákladů. Na pozici kuchařek už nyní, není snadné hledat nové zaměstnance. Naše práce se musí dělat srdcem a důsledně, vždyť jde o děti a o naši budoucnost. Úspory ve státním rozpočtu jsou nutné, to chápeme, ale hledat je u těch nejméně placených moc pochopitelné není. Děkujeme za pochopení. S pozdravem Štefania Klocperk Čechová ředitelka ŠJ
Více
23.11.2023

1.A - Přestávkový piknik

Piknik plný vitamínů.
Více
23.11.2023

1.A - Prvouka

Dnes jsme si s prvňáčky v prvouce povídali o tom, co dělá příroda v zimě. Povídali jsme si, čím se lesní zvířátka živí, a jak je pro ně těžké si v zimě potravu obstarat. Rozhodli jsme se jim trochu pomoci a přinesli jsme jim pár dobrůtek. Ptáčkům z naší školní zahrady jsme doplnili krmítka.
Více
22.11.2023

1.A - Narozeniny

Filip a Martin dnes slaví sedmé narozeniny. Přejeme jim vše nejlepší.
Více
20.11.2023

1.A - Narozeniny

Denys slaví narozeniny. Přejeme vše nejlepší.
Více
16.11.2023

Stávka

Celostátní stávka - 27.listopadu 2023 Vážení rodiče, jsme si vědomi, že zapojení naší školy do stávky Vám způsobí komplikace. Vězte ale, že nestávkujeme za naše platy. Práce učitele není povolání, ale poslání a řada z nás pracuje srdcem a nad rámec svého tarifu. Né protože musíme, ale protože chceme. Bojujeme za naší školu. Plány rozpočtu vlády jsou jednoznačné. Snižování tzv. phmaxu, které máme již nyní nízký a řadu předmětů spojených, s novým záměrem znamená další spojování předmětů - tříd. To povede ke snížení času, který může učitel strávit nad Vaším dítětem. Snížení počtu asistentů znamená, že učitel přijde o svoji pravou ruku, která mu pomáhala a věnovala se žákům se speciálními potřebami. Snižování platů uklizeček, kuchařek, školníka .... Věřte, že už nyní není jejich plat adekvátní. A zařazení těchto pracovníků pod zřizovatele sebere obci peníze rozpočtu na její rozvoj. Děkujeme Vám za pochopení. Celostátní stávka - 27.listopadu 2023 Vážení rodiče, jsme si vědomi, že zapojení naší školy do stávky Vám způsobí komplikace. Vězte ale, že nestávkujeme za naše platy. Práce učitele není povolání, ale poslání a řada z nás pracuje srdcem a nad rámec svého tarifu. Né protože musíme, ale protože chceme. Bojujeme za naší školu. Plány rozpočtu vlády jsou jednoznačné. Snižování tzv. phmaxu, které máme již nyní nízký a řadu předmětů spojených, s novým záměrem znamená další spojování předmětů - tříd. To povede ke snížení času, který může učitel strávit nad Vaším dítětem. Snížení počtu asistentů znamená, že učitel přijde o svoji pravou ruku, která mu pomáhala a věnovala se žákům se speciálními potřebami. Snižování platů uklizeček, kuchařek, školníka .... Věřte, že už nyní není jejich plat adekvátní. A zařazení těchto pracovníků pod zřizovatele sebere obci peníze rozpočtu na její rozvoj. Děkujeme Vám za pochopení.
Více
16.11.2023

5.A - Zdravý životní styl

Celodenní projekt
Více